2008/​805

Ubekendt designer

Et par franske lampetter af forgyldt bronze, hver med to lysarme. Art déco stil. H. 19. B. 13. D. 13. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Højre arm på den ene lampe er brækket. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 18. februar 2020

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag