2008/805
Ubekendt designer
Et par franske lampetter af forgyldt bronze, hver med to lysarme. Art déco stil. H. 19. B. 13. D. 13. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Højre arm på den ene lampe er brækket. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag