2024/​61

Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)

Marine med Skoleskibet Danmark udfor Kronborg Slot, aften. Sign. Vilh. Arnesen. Olie på lærred. 73×100.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

8.000–10.000 kr.

Hammerslag

9.000 kr.

14 bud

9.000 kr.
8.500 kr.
8.000 kr.
7.500 kr.
7.000 kr.
6.500 kr.
6.000 kr.
5.500 kr.
(Autobud) 5.000 kr.
4.800 kr.
(Autobud) 4.600 kr.
4.400 kr.
4.200 kr.
4.000 kr.