2024/61
Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)
Marine med Skoleskibet Danmark udfor Kronborg Slot, aften. Sign. Vilh. Arnesen. Olie på lærred. 73×100.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud