Fem hovedvandæg af sølv, bestående af leddelt fisk, mester Fritz Sophus Albertus, Ringsted 1877-ca. 1955; et hjerteformet, ej stemplet samt tre vaseformede, mestre Lorenz Christophersen Linde, borgerskab København 1786; Niels Thyssen Mikkelsen, Ballum 1762–1840 og Cort Legan Rasmussen, borgerskab København 1773. L. fisk 13 cm. H. 6,5–9 cm. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Næste bud
Dit maksbud
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.