12114/263
Et par ovale portrætrammer. Ca. 1860. Udskåret, forgyldt og forsølvet træ. Én med etiket fra Forgylder O.B. Schieltved. Begge med glas. Lysmål 30,5×24. Rammemål 45×38. (2)
Patina. Enkelte retoucheringer.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag