12114/​263

Et par ovale portrætrammer. Ca. 1860. Udskåret, forgyldt og forsølvet træ. Én med etiket fra Forgylder O.B. Schieltved. Begge med glas. Lysmål 30,5×24. Rammemål 45×38. (2)

Patina. Enkelte retoucheringer.

Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021

Vur­dering

800–1.200 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK