1416/1627
En biologisk samling indrammet i glaskasser, bestående af blandt andre forskellige insekt- og sneglearter. 20. årh. 18×26. (12)
Nogle ridser og mærker på kasser. Brugsslitage/patinering på effekter i kasser.
Varia, 17. april 2014
Vurdering
Hammerslag