2131/323
Ardebil tæppe, Persien. Design i klassisk kaukasisk Shirvan stil med lesghi stjerner. 20. årh.s slutning. 278×168.
Minimal slitage langs kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag