2121/536
Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)
Dækketøjsskab af palisander, med fire jalousislåger og greb af forkromet metal. Indvendig med syv udtræksbakker og tre justérbare hylder. Udført hos Sibast Møbler. 1960–1970'erne. H. 140. B. 150. D. 47.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.
Moderne kunst og design, 25. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud