2031/115
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Landskab med store træer. Sign. Jul. Paulsen 38. Olie på lærred. 46×63. Uindrammet.
Krakeleringer. Retouchering af afskalninger og mindre sømhuller ved kant. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag