2442/105
Kinesisk montering til taske af forgyldt metal med jade armring som håndtag samt lille plakette i form af sommerfugl også af jade. 20. årh. Indre diam af armring ca. 6 cm. Taske L. total 27 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering