Ubekendt maler, 19. årh.
“The fishergirl”. Sign. C. Vanitos. Olie på lærred. 79×39,5.
“Dutch fishergirl”. Sign. C. Vanitos. Olie på lærred. 79×39,5.
(2).
Begge med enkelte minimale retoucheringer, krakeleringer og afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020