1838/1011
Dansk design
Justérbar standerlampe med fod og stamme af messing, monteret med plisseret skærm af hvid akryl. 1960erne. H. maks. 175.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Gulnet skærm med buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 18. september 2018
Vurdering
Hammerslag