2048/​641

Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)

“Le Vieux Roi”, 1959. 6.1.59. Tryksign. Picasso med rødt. Litografi. Bladstørrelse 67×52. Uindrammet.

Litteratur: Bloch nr. 869.

Dette emne handles i fuldmoms

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

13.000 DKK

13.000 DKK