2048/641
Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
“Le Vieux Roi”, 1959. 6.1.59. Tryksign. Picasso med rødt. Litografi. Bladstørrelse 67×52. Uindrammet.
Litteratur: Bloch nr. 869.
Dette emne handles i fuldmoms
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag