2446/​762

Charles Eames (f. 1907, d. 1978)

Ray Eames (f. 1912, d. 1988)

“Aluminium Group”. Kontorstol af aluminium, med hjul og drejefunktion. Sæde og ryg betrukket med sort skind. Udført og mærket hos Vitra.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Lyngby
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

870787 2.200 DKK
909887 2.100 DKK
1032589 2.000 DKK