2446/762
Charles Eames (f. 1907, d. 1978)
Ray Eames (f. 1912, d. 1988)
“Aluminium Group”. Kontorstol af aluminium, med hjul og drejefunktion. Sæde og ryg betrukket med sort skind. Udført og mærket hos Vitra.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
870787 | ||
909887 | ||
1032589 |