2203/122
Fem skrin af nøddetræ, mahogni og elmerod, heraf to syskrin samt jetonskrin. 19.-20. årh. L. 18–33. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mærker og mindre afslag. Et med defekt lås. To med medfølgende nøgle.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
21 bud