1306/1574
En samling sølv bestående af “Empire” bestik, rund bakke, æske med træindsats, Margrethebæger mm. samt flødekande og sukkerskål af sterlingsølv. Danmark, 20. årh. Vægt eksl. æske 1800 gr. (25)
Bestående af følgende “Empire”: 6 suppeskeer, 6 middagsgafler, 1 dessertske, 2 kompotskeer, 1 sovseske.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Med monogram.
Varia, 7. februar 2013
Vurdering
Hammerslag
14 bud