2108/544
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
To skabe af kirsebærtræ. Indvendigt med hylder og udtræksbakker. Udført og mærket med label hos Rud. Rasmussen Snedkerier. H./B. 76. D. 36. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. To nøgler medfølger
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud