2002/​140

Barok skab af ådret træ, profileret top, front med fyldningslåge, udskåret med navnetræk og årstal 1749. 18. årh. H. 98. B. 76. D. 34.

Brugsslitage. Senere plade og ben. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 6. januar 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag