2436/896
“Safaristolen”. Et par armstole af bejdset ask. Sæde, ryg og hynde af sort skind. Armlæn af sort kernelæder og stropper af patineret kernelæder. Udført hos Rud. Rasmussen Snedkerier. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering