2436/896
“Safaristolen”. Et par armstole af bejdset ask. Sæde, ryg og hynde af sort skind. Armlæn af sort kernelæder og stropper af patineret kernelæder. Udført hos Rud. Rasmussen Snedkerier. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 3. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|