2436/​896

Kaare Klint

“Safaristolen”. Et par armstole af bejdset ask. Sæde, ryg og hynde af sort skind. Armlæn af sort kernelæder og stropper af patineret kernelæder. Udført hos Rud. Rasmussen Snedkerier. (2)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

8.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?