2102/311
Christian Tilemann-Petersen (f. København 1874, d. sst. 1926)
Interiør fra en riddersal. Sign. og dateret Christian Tilemann-Petersen, 1916. Olie på lærred. 50×61.
Mindre afskalninger i kanten. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
35 bud