2148/​311

To kinesiske vaser af hhv. grøn og bordeaux cloisonné, dekorerede med drager og den brændende perle. 20. årh.s begyndelse. H. 30. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Den bordeaux med hul ved halsrand.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag