2044/​733

Dansk design

Et par art déco bogstøtter af bronze i form af siddende kvinder, stemplet Tinos Bronce, Made in Denmark. 1930–40'erne. H. 19. (2)

Almindelig brugsslitage.

Moderne kunst og design, 27. oktober 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

2.600 DKK
2.500 DKK