2044/733
Dansk design
Et par art déco bogstøtter af bronze i form af siddende kvinder, stemplet Tinos Bronce, Made in Denmark. 1930–40'erne. H. 19. (2)
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag