2414/154
Samling fliser, dekorerede i blåt, primært Holland 17.-18. årh. (35)
4+ 9 med stiliserede blomster 8 med figurer 1 bibelsk scene 3 med dyr 3 med arkitektur/skib 7 med diagonalt blåt design
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag langs kanter mv.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag
13 bud