2448/851
Hans-Agne Jakobsson (f. 1919, d. 2009)
Lysekrone af messing og hvidlakeret metal med tre blus. Skærm med lyst stof. Udført hos Hans-Agne Jakobsson AB, Markaryd, Sweden. Diam. 40.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Mindre pletter på skærm samt nogle løse tråde. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering