921/​319

Et par store italienske barok scagiola paneler monteret i hollandsk rammer af sortmalet træ og finer, udskåret med profilerede border, panelerne er hver centreret af vase fyldt med forskellige vilde blomster og blade på en sort baggrund. Formentlig Firenze, 17. årh.s slutning. H. 138. B. 117. (2)

Antikviteter – kunsthåndværk, møbler og tæpper, 11. juni 2024

Vur­dering

100.000–150.000 DKK

Hammerslag