2142/367
Pierre-Jules Mene, efter (f. Frankrig 1810, d. sst. 1879)
Figur af bisquit i form af en engelsk setter. Kgl. P. Stemplet J.P. Mene, Eneret. 19. årh.s slutning. L. 26 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud