2439/​905

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Reolvæg af massiv eg, bestående af tre bogkasser, to 1/2 bogkasser og to sokler. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen Snedkerier. Bogkasser H. 76. B. 76. D. 27,5 og H. 38. B. 76. D. 27,5. Sokler H. 5. B. 76. D. 27,5. (7)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Pletter fra hvid maling. Lugter af røg.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK

16 bud

17882 12.000 DKK
910807 (Autobud) 11.500 DKK
17882 11.000 DKK
910807 (Autobud) 9.000 DKK
1138144 8.500 DKK
910807 8.000 DKK
1146524 (Autobud) 7.500 DKK
910807 7.500 DKK
1146524 7.000 DKK
865986 6.500 DKK
1138144 (Autobud) 6.000 DKK
802930 5.500 DKK
1138144 (Autobud) 5.000 DKK
816805 4.800 DKK
1138144 4.200 DKK
802930 4.000 DKK