2439/905
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Reolvæg af massiv eg, bestående af tre bogkasser, to 1/2 bogkasser og to sokler. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen Snedkerier. Bogkasser H. 76. B. 76. D. 27,5 og H. 38. B. 76. D. 27,5. Sokler H. 5. B. 76. D. 27,5. (7)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Pletter fra hvid maling. Lugter af røg.
Vurdering
1138144 | ||
802930 |