2041/324
Stele af sandsten, dekoreret i relief med Lord Vishnu stående ved træ. Indien. 20. årh. H. 50. B. 35.
Alger efter vejrligt. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud