1351/771
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Bordlampe af patineret diskometal, pæreformet kantet korpus. Stemplet monogram, Just A, Danmark. Nr. 2099. H. inkl. skærmholder 41.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Ridser og mærker. Skævhed i montering.
Moderne kunst og design, 17. december 2013
Vurdering
Hammerslag
34 bud