2435/64
David Monies (f. København 1812, d. Frederiksberg 1894)
Portræt af kammerherre, major Johan Andreas Bruun de Neergaard til Skjoldnæsholm og Svenstrup, f. 1770, d. 1846. Usigneret. Olie på lærred. 117×95.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Overfladeridser. Retoucheringer.
Vurdering
814952 |