Herrearmbåndsur af stål. Model Heritage Autavia, ref. CBE2110.BA0687. Mekanisk kronograf værk med automatisk optræk og datovisning, kaliber Heuer 02. Sort skive med stål samt brunlige indeks og visere. TAG Heuer lænke af stål med foldespænde. Omkreds ca. 20 cm. Urets diameter 42 mm. 2017–2020.
Uret virker ny og ubrugt. Original TAG Heuer læderæske, manual og usigneret garantibevis medfølger.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 3. marts 2021