2014/​699

Dansk møbeldesign

“Eik”. Fritstående arbejdsbord af eg. Udført for Interstil. H. 75. L. 140. B. 50.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 31. marts 2020

Kategori
Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt

3 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK