2435/793
Svend Danelund (f. Skagen 1916, d. sst. 2001)
To lanskaber, Skagen. Begge sign. SD, hhv. 1950 og 1953. Olie på lærred. 25×30 og 29×38. (2)
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Vurdering