2008/98
Fransk konsolur af lueforgyldt bronze, urhus prydet med skulptør og en dreng, forsølvet urskive med romertal. Sign. Bertin Vilain a Paris. 19. årh. H. 36.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag