Peter Bonde (f. København 1958)
Uden titel. Sign. og dateret på bagsiden Peter Bonde 2007. Olie på lærred. 99×80 Uindrammet.
Enkelte optørringsrevner. Værket har et original knæk i blindrammen således at øverste del bøjer.