1835/28
Barok bord af egetræ, fliget sarg med skuffe, balusterformede ben hvorimellem fodlister. 18. årh. H. 80. L. 138. B. 85.
Brugsslitage. Ridser og mærker. En planke udskiftet i bordpladen.
Ældre malerier og møbler, 27. august 2018
Vurdering
Hammerslag