2104/1028
To cigaræsker af palisander og teak/nøddetræ. Den ene med udskæringer. 1950–60'erne. H. 5–7. L. 23–25. B. 15. (2)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag