2432/159
Clara Lenz (f. 1875, d. 1963)
Almueinteriør med med to kvinder ved døråbningen. Sign. Cl. Lenz, Lübeck 95. Olie på lærred. 131×96.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024
Vurdering
Hammerslag