2447/1222
“Reporter” taske af lilla Taiga læder med gyldne beslag, justerbar skulderstrop, en udvendig forlomme, to lynlås rum, en indvendig lomme og lilla stof for. H. 20 x B. 32 x D. 16 cm. 1998.
Fremstår med synlige tegn på alders- og brugsslitage. Slitage på hjørner. Ridser og mærker på læder. Alle mål er cirkamål.
Vurdering