2312/​44

Rejseur af messing og facetslebet glas, skive af hvid emalje med sorte romertal. Ca. 1900. H. 11. L. 8. B. 7.

Reparation og revner på urskive. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Optræksnøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK