2027/869
Ubekendt maler, 20. årh.
Blomstrende grøftekant med valmuer, margueritter og vild kørvel. Sign. monogram 58. Olie på lærred. 60×50.
Trykmærke med brud. Talrige krakeleringer. Behov for rensning.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
28 bud