Oscar Matthiesen (f. Slesvig 1861, d. København 1957)
Studie til “Skaanske Dragonofficerer rider i Bad”. Sign. monogram 1904. Olie på malepap. 49×43.
Udstillet: Galerie Banger 1908.
Enkelte minimale afskalninger samt overfladiske ridser. Områder med meget minimale krakeleringer.
10 bud
917773 | ||
888409 | ||
917773 | ||
888409 (Autobud) | ||
175421 | ||
888409 (Autobud) | ||
175421 | ||
888409 (Autobud) | ||
175421 | ||
888409 |