11921/56
Ludvig Kabell (f. Vejlby ved Grenaa 1853, d. Fredensborg 1902)
Udsigt til havet med et skib i horisonten. Usign. Betegnet på bagsiden. Olie på malepap. 35×42.
Sælger oplyser: Ingen umiddelbare defekter.
Kunst, antikviteter & design, 25. maj 2019
Vurdering
Hammerslag