2440/251
Kompenseret Præcisionsbarometer, mrk Cornelius Knudsen, no 1533. Monteret i æske af sølv, Heimbürger, Københavns bymærke 1931. H. 3,8 cm. Diam. 12,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Revne i glasset.
Vurdering