2023/87
Colima figur af brændt ler i form af en hund. 100 f.kr.-250 e.kr. L. 27 cm.
Proveniens: Ifølge oplysninger fra ejer, tidligere Lyngbysamlingen.
Afslag og mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag