2048/​142

Ubekendt maler, 19. årh.

Empire portræt af en ung herre. Usigneret. Olie på lærred monteret på plade. 36×32.

Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

1.300 kr.

1.300 kr.
1.250 kr.
1.200 kr.